MotoGP: Marquez újra győzött, ezúttal Silverstone-ban

Nagyot harcolt Lorenzoval és megint ő jött ki belőle jobban

Marc Marquez idei teljesítményére nehéz szavakat találni. Ugyan Brnoban megszakadt a nyerési sorozata, de ezt maximum a statisztikusok bánhatják, mert az idei összképén nem sokat ront.motogp_4gn_5992_original.jpg

A rajtnál nem meglepő módon Lorenzo jött el a legjobban, és elsőnek fordult az első kanyarokban. Marquez kicsit visszaesett, de ő általában mindig visszaesik a rajtnál, hogy aztán onnan fölzárkózzon. Pedrosa kiváló rajtjai teljesen eltűntek, nem tudom hova, de versenyek úszhatnak el az ilyen rajtokon. Tavaly is azért nem csatázott az első 2-vel, mert a rajtnál beragadt a lassabbak mögé és idén is volt futam, amikor Marquez tempóját tartotta, de a rajtnál összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni. Elméletben az új stratégiának köszönhetően a verseny végén erősebb, és ez azért gyakran látszott idén, csak többnyire előzésre már nem maradt idő, szóval nem sokat ér.motogp__gp_5973-2_original.jpgAz élen - akárcsak tavaly - Lorenzo és Marquez haladtak és csatáztak, mögöttük Rossi, Pedrosa és Dovizioso szintúgy. De ezzel szépen elnyúlt az első kettő. Marquez gyorsabb volt, ez egyértelmű, de Lorenzo amikor jól megy és harcias, akkor nagyon kemény ellenfele bárkinek, még Marqueznek is. Illetve ez utóbbiban nem vagyok biztos, annyira tönkreveri a mezőnyt, hogy néha az az ember érzése, hogy csak játszadozik. Aztán Brnoban rácáfolt, mert ott nem játszadozott, egyszerűen nem ment neki, csúszkált és a futam végére elfogyott. Ez is egy küzdős futam votl számára, de másképp, mint Brnoban. Volt már ki-ki meccsben Rossival és Pedrosával is, Lorenzoval eddig csak 1-szer, Mugelloban, de most jött az alkalom az ismétlésre.93marquez,99lorenzo__gp_6385-2_original.jpgNagyon szép és látványos csatát vívtak, akárcsak tavaly, de idén sok szempontból is fordult a kocka. Tavaly többször meg tudták verni egy ilyen ki-ki meccsben (Lorenzo pl győzött is itt Silverstoneban), de idén.... Brno kivételével mindig Marquez nyert, és itt is legyőzte végül Lorenzot, bár az edzések alapján az csoda, hogy egyáltalán csatára késztette, mert egyébként minden edzést Marquez nyert nem kis fölénnyel. Hogy a futamon spórolt-e, azt nem tudni, de az tény, hogy Lorenzo nagyon keményen küzdött, viszont idén ha Marquezzel minden rendben van, akkor verhetetlen. Márpedig itt ős is és a motor is rendben volt, a többi pedig nála nem számít.04dovizioso,26pedrosa,46rossi__gp_6633-2_original.jpgMent a csata a 3.helyért is, azt végül Rossi szerezte meg, és 3 pontot faragott Pedrosán, bár a Brnoi futam, ahol végre legyőzték Marquezt neki jött ki a legrosszabbul, hiszen Pedrosa nyert, ő pedig "csak" 3.lett. Pedrosának nagyon ingadozó a formája, én nem tudom hogy van ez, de mostanában 1 jó, 1 rossz sorozatot csinál futamok terén. A pontversenyben még 2., de Rossival küzdenie kell még azért egy darabig. És azért szerintem Rossinak sem mindegy, hogy év végén legyőzi-e vagy sem, még ha 9-szeres világbajnok is, tisztában van vele, hogy most győzelmet nehezen várhat, ellenben a 2.helyet megszerezheti még. 46rossi,93marquez,99lorenzo__gp_7289_original.jpgIdővel talán majd kiderül, mekkora különbség van a két motor között, nem minden pályán volt Honda uralom, Misanoban jók szoktak lenni a Yamahák, Aragónban viszont a Hondák várhatók jobbnak, ráadásul az a pálya Rossinak sem fekszik annyira. Ezekre a kérdésekre most még nem tudhatni a választ, a világbajnoki cím tulajdonosa 99%-os (azért nem 100, mert matematikai esély még van), de mögötte a 2.helyért szép csata lehet még. És ha ezt a formát év végéig tartja, akkor Lorenzo is beleszólhat még akár. Bár erre én most kevés esélyt látok.